Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працюючим інвалідам
Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працюючим інвалідам?
Відносини у сфері державної політики з адміністрування єдиного внеску регулюються виключно Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464).
За частиною 2 ст. 2 Закону № 2464 визначаються принципи збору та ведення обліку єдиного внеску, платники єдиного внеску, порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску і його розмір.
Єдиний внесок для підприємств, установ й організацій, у яких працюють інваліди, встановлюється відповідно до Закону № 2464 у розмірі 8.41% суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні й компенсаційні виплати, в тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно із Законом від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці», та суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що провадяться за рахунок коштів роботодавця, і допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах для працюючих інвалідів (п. 5 розділу III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (Далі Інструкція).
Підтвердженням установлення працівникові інвалідності відповідно до абзацу другого п. 7 розділу III Інструкції є завірена копія довідки до акта огляду медикосоціальною експертною комісією щодо встановлення групи інвалідності (далі — довідка МСЕК). Завіряє копію довідки безпосередньо підприємство, установа або організація де працює інвалід.
Єдиний внесок у розмірах 8,41 % нараховують з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше від одержання завіреної копії довідки до акта огляду МСЕК, та закінчується датою припинення інвалідності (абзац третій п. 7 розділу III Інструкції).
Перший заступник начальника управління Зоя Гребиннюк